101 Okey Oyna Online Oyna

101 okey oyununu ücretsiz bir şekilde online oyuncularla veya internetsiz 101 okey oyununu oynamak isteyenler online bir şekilde 101 okey oyununu oynayabilirler.

4 oyuncu ve birden fazla turla oynanan 101 okey oyunu, puan temeline dayanmaktadır. Oyunda temel amacınız en az puanı alan kişi olmaktır. Puanlar elde kalan taşların sayıları ile belirlenmektedir. Hepsi toplandığında en az puanı olan kişi, oyunun galibi olarak bilinmektedir. Tabi 101 okey oyunu ücretsiz ve internetsiz de oynanabilmektedir.

101 Okey Nasıl Oynanır?

101 okey, dağıtıcının herkese 21 kendine 22 taş almasıyla başlar. Diğer taşlar masada ters çevrili kalırken 1 tanesi açık şekilde bırakılır. Bu açık taş joker ya da okey olarak isimlendirilir. Saat yönünün tersine doğru dönen oyunda sıradaki kişi ya desteden taş alır ya da yere atılan taşı kabul eder. Taş çektikten sonra elindeki taşların toplamı 101 okey ücretsiz ya da fazla ediyorsa elini herkese açabilir.

Oyunun sonlanabilmesi için oyunculardan bir tanesinin tüm taşları oynamış olması gerekmektedir. Hiçbir şekilde taşı kalmadığında oyunun galibi bu kişi olmaktadır. 101 okey oyunu internetsiz oynamak yada online oynamak isteyenler için bu bağlantıya giriş yapabilirsiniz https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sngict.okey101&hl=tr