Klasik Poker Oyunu Oyna

Klasik Poker oyunu oynayabilmek için 1 adet 52’lik deste kağıtlarla nasıl oynanır bunu bilmeniz, temel amacını ve hilelerini iyi yapabilmeniz online oyunda kazanmanızı sağlayacaktır.

1 adet 52’lik deste kâğıt kullanılarak oynanan klasik poker oyunu en az 2 en fazla 10 kişi ile oynanmaktadır. Bir masa oyunu olan pokerde temel amaç en değerli eli oluşturmak ve bahsi bu süre içerisinde olabildiğince yükseltmektir. Klasik poker oyunu kart sıralamasının A, K, Q, J, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 olarak bilindiği oyunda herkese el dağıtılmakta ve ortaya pot çıkması istenmektedir. En iyi 5’li olarak bilinen eli tamamladığınızda klasik pokeri de kazanmış olmanız mümkündür.

Klasik Poker Kuralları

Klasik pokerde tüm kâğıtlar birbirine eşittir. Kişilere aynı eller gelmesi halinde ise kupa, maça, karo ve sinek olarak sıralama yapılması gerekmektedir.

En düşük kart olarak as kabul edilmektedir. Bunun dışında her tur dağıtılmadan önce oyuncular masaya pot koymak zorundadır. Ayrıca oyun başlamadan hemen önce maksimum bahis oranı belirlenmek durumundadır. Bu kurallara uyulması halinde herhangi bir aksilik olmayacaktır.