Okey Oyunu Online Bedava Oyna

Okey oyunu online masa oyunları arasında en çok tercih edilen online oyunlar arasında yer alan okey oyunu oynarken kurallarını ve nasıl oynanır bunu bildiğiniz taktirde iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

Online okey oyunu oyna, oyunlar arasında en sık tercih edilenlerden biri olan okey son dönemlerin en popüler oyunlarındandır. Oldukça eski bir geçmişi olsa da internet üzerinden onanmaya başlaması, okey oyununu çok daha popüler kılmıştır. Son derece kolay ve oldukça net bir sistemi olan okey puan sistemi ile oynanan bir masa oyunudur.

Okey Nasıl Oynanır?

Okey oynamak için en az 2 en fazla 4 kişi olmanız gerekmektedir. Istaka ismi verilen materyale taşların dizilerek oynandığı oyunda yapmanız gereken per oluşturmaktır. Bunun için 106 adet taş 5’li kümeler halinde ıstakaların önüne dizilmektedir. Sonrasında zar atılmakta ve gelen çiftliye göre 2, 5’li ve 1, 4’lü taş dağıtımı yapılmaktadır. Herkeste 14 adet taş olması gerekmektedir.

Online okey oyununda dağıtan kişinin yanındaki oyuna başlayacağı için ona 15 taş verilmektedir. İlk taşı o atmakta ve sonrasında oyun sırayla dönmektedir. Bu esnada esas olan sayıları ve renkleri kümeleyerek sıralamak ve per kurmaktır. Yere atılan taşı almak istemediğinizde ortada kümelenmiş taşlardan çekmeniz yeterli olmaktadır.